Informační proužek v šabloně.

Umělý kámen

Jaký je rozdíl mezi umělým a skutečným kamenem?

Výrobek jak opustí výrobní proces, tak je "umělý" tzn. není zcela identický jako výrobek z přírodního kamene.

Poznám umělý kámen?

Po zakoupení vyrobeného kusu je poznat, že výrobek je vyroben litím do formy. Při odformování,je potřeba téměř všechny formy rozevřít. Proto je téměř na všech výrobcích šev.

Jak je těžký výrobek z umělého kamene?

Výrobky z umělého kamene jsou stejně těžké jako výrobky z přírodního kamene. Lze vyrábět i odlehčené verze,  ty jsou na zakázku.

Jak dlouho vydrží výrobek z umělého kamene?

Životnost výrobků z umělého kamene není nijak omezena. Doporučujeme při osázení vystlat stěny výrobku polystyrenovou deskou, cca 0,5-1 cm. Tato deska zabrání v létě nadměrnému vysoušení hlíny či substrátu a v zimním období pomůže ochránit výrobek před roztržením, pokud zamrznou odtokové kanálky.

Usadí se na výrobku z umělého kamene lišejníky a mechy?

Ano, vlivem povětrnostních podmínek popř. za pomocí "urychlovače" . Pokud potřete výrobek jogurtem s mikroflórou (jogurt smíchaný s vodou), tak urychlíte proces postaršení výrobku, resp. pomůžete rychlejšímu porůstání výrobku mechem, lišejníky a jiným.

Co když nechci, aby na umělém kameni byly lišejníky? Existují nějaké přípravky, které nepůsobí agresivně?

Pokud chcete mít výrobek stále stejný, jako při koupi, je možné jej natřít bezbarvou impregnací na beton a kámen. Tato impregnace se, ale časem musí obnovovat.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.